آموزش آشپزی مناسبتی ، کاپ کیک توت فرنگی

آموزش کاپ کیک توت فرنگی

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

ابتدا فر را با دمای ۱۷۵ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. یک قالب مافین فلزی را چرب کنید و ...

آموزش کاپ کیک توت فرنگی

مواد لازم:

توت فرنگی خشک  550 گرم

آرد سفید  1 و 1/4 پیمانه

نشاسته ذرت  2 و 1/2 قاشق غذاخوری

بیکینگ پودر  1 و 1/2 قاشق چایخوری

جوش شیرین  1/4 قاشق چایخوری

نمک  1/2 قاشق چایخوری

کره  1/2 پیمانه

شکر  1و 1/3 پیمانه

تخم مرغ  3 عدد

عصاره وانیل  1 قاشق چایخوری

شیر پر چرب  2/3 پیمانه

 

طرز تهیه:

ابتدا فر را با دمای ۱۷۵ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. یک قالب مافین فلزی را چرب کنید و داخل حفره‌ها کپسول کاغذی قرار دهید.

 

توت‌ها را با رنده ریز یا غذاساز به شکل پودر رنده کنید. سپس پودر توت فرنگی را با آرد، نشاسته ذرت، بیکینگ‌پودر، جوش‌شیرین و نمک داخل کاسه‌ای بریزید و خوب با هم مخلوط کنید.

 

کره را که از قبل نرم شده و به دمای اتاق رسیده همراه با شکر در کاسه‌ای بریزید و با همزن برقی بزنید تا سبک و یک‌دست شود. روشن شدن رنگ مخلوط را باید به خوبی ببینید. تخم مرغ‌ها را یکی یکی بشکنید و اضافه کنید (تخم مرغ‌ها هم بهتر است در دمای اتاق باشند). بعد از اضافه کردن هر تخم مرغ هم مخلوط را هم بزنید. سپس عصاره وانیل را اضافه کنید.

 

مخلوط آرد و شیر را به تدریج اضافه کنید. یعنی هر بار کمی از مخلوط آرد و کمی از شیر را بریزید و هم بزنید تا همه مواد مخلوط شوند. از هم زدن بیش از حد خودداری کنید. حال مخلوط را داخل قالب مافین آماده شده پخش کنید.

 

کاپ کیک توت فرنگی را در فر گرم شده به مدت ۱۶-۱۸ دقیقه قرار دهید تا زمانی که با فرو کردن یک خلال دندان در آن، چیزی از کیک به آن نچسبد. کاپ کیک توت فرنگی را می‌توانید با کرم توت فرنگی واقعی تزیین کنید.

 

نکته: توت فرنگی خشک را می‌توانید خودتان تهیه کنید. توت فرنگی‌ها را به صورت نازک اسلایس کنید و ۸ ساعت در فر با دمای ۸۰ درجه سانتیگراد بگذارید خشک شود.


اخبار مرتبط

نظرات

 
   
 
Captcha