آموزش آشپزی مناسبتی ، کیک ماکارونی

آموزش کیک ماکارونی

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

ابتدا ماکارونی را بپزید. قابلمه‌ای پر از آب را با قدری نمک و روغن بجوشانید و ماکارونی فرمی را ...

آموزش کیک ماکارونی

مواد لازم:

    پنیر رنده شده 3 پیمانه

    ماکارونی فرمی 500 گرم

    کالباس بیکین دودی 300 گرم

    پیاز 1/2 پیمانه

    خامه 2 پیمانه

    آرد 1/3 پیمانه

    کره 1 پیمانه

    تخم مرغ 5 عدد

    نمک و فلفل به مقدار کافی

 

طرز تهیه:

ابتدا ماکارونی را بپزید. قابلمه‌ای پر از آب را با قدری نمک و روغن بجوشانید و ماکارونی فرمی را طبق دستور نوشته شده روی بسته بندی بپزید.

 

پنیر را داخل کاسه بزرگی رنده کنید. تابه‌ای را روی گاز بگذارید تا داغ شود. همین طور که تابه داغ می‌شود کمی کره داخل آن بریزید. وقتی کره ذوب شد کالباس‌ بیکن و پیاز خرد شده  را داخل تابه بچینید (کالباس را هم خرد کنید). بیکن و پیاز را حدود ۱۵ دقیقه تفت بدهید تا پیاز نرم و طلایی رنگ شود. در این مرحله فر را با دمای ۱۷۵ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود.

 

حال باید سس پنیر را تهیه کنید. قالب کره را داخل شیرجوشی قرار دهید و بگذارید روی حرارت ملایم ذوب شود. آرد را به تدریج روی کره ذوب شده الک کنید. سپس خامه را اضافه کنید و با همزن دستی مواد را هم بزنید. به تدریج پنیر رنده شده را اضافه کنید و همزمان با دست دیگرتان هم بزنید. وقتی همه پنیر اضافه شد، سس پنیر را روی ماکارونی پخته و آبکش شده بریزید، فقط ۱/۲ پیمانه از سس را نگه دارید و بگذارید داخل شیرجوش باقی بماند.

 

حال پیاز و بیکن سرخ شده را به ماکارونی اضافه کنید. قدری هم نمک و فلفل  بپاشید و هم بزنید. قبل از اضافه کردن تخم مرغ ۵ دقیقه صبر کنید تا ماکارونی و پنیر خنک شود. تخم مرغ‌ها را در کاسه دیگری بشکنید و خوب هم بزنید. وقتی مخلوط ماکارونی و پنیر خنک شد، تخم مرغ‌های همزده را به آن اضافه کنید.

 

خوب کف قالب مورد نظر را با کره چرب کنید و بعد هم آرد بپاشید. مخلوط ماکارونی و پنیر را داخل قالب بریزید و به آرامی آن را فشار بدهید تا کمی فشرده شود. حال آن را ۳۵-۴۵ دقیقه در فر قرار دهید تا کاملاً پخته و طلایی رنگ شود. می‌توانید یکی دو دقیقه آخر شعله روی فر را روشن کنید تا روی کیک ماکارونی و پنیر هم طلایی شود. ۱۵ دقیقه صبر کنید قالب خنک شود سپس کیک را در ظرف مورد نظر برگردانید. برای سرو، ۱/۲ پیمانه سس پنیر باقیمانده را مجدداً گرم کنید و روی کیک بریزید.


نظرات

 
   
 
Captcha